Krwawiące dziąsła u 31-latki

Witam. Odkąd nie pamiętam zawsze krwawią mi dziąsła. Wszelkie pasty i płukanki nie pomagają. Muszę usunąć kamień ale stomatolog twierdzi że to nie wystarczy i że to ,,moja taka natura". Czy istnieje sposób żeby przestały krwawić? Może gdzieś wykonują jakieś zabiegi czy coś podobnego w tym kierunku bo jestem już bezsilna. U mnie w mieście raczej nikt nie poradzi sobie, specjaliści są za ,,słabi", leczą raczej ,,proste" przypadki. Proszę o pomoc.

Witam
Zazwyczaj podstawową przyczyną krwawienia jest obecność kamienia nazębnego i niedostateczna higiena. Od usunięcia kamienia rozpoczynamy leczenie nadmiernego krwawienia. Same pasty lub płukanki mogą tylko chwilowo poprawić stan dziąseł, ale przyczyny, czyli kamienia nie usuną. Bardzo ważne jest też nauczenie się prawidłowo myć zęby, co wbrew pozorom, nie jest takie oczywiste i dość często robimy to źle. Lekarz lub higienistka stomatologiczna powinny pomóc w tej kwestii.Jeżeli lekarz ogólny nie radzi sobie z problemem, można skorzystać z porady stomatologa- periodontologa. Jeżeli jesteśmy pewni higieny, nie stwierdza się obecności kamienia, należy wówczas poszukać przyczyny ogólnej- udac się do internisty, wykonać podstawowe badania krwi itp.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

proszę udać się na konsultację do periodontologa - krwawienie dziąseł to objaw patologiczny charakterystyczny dla schorzeń przyzębia ale również schorzeń ogólnoustrojowych
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym - najlepiej u periodontologa. Przeprowadzi diagnostykę w kierunku chorób dziąseł i przyzębia i wdroży właściwe leczenie.
Jednak proszę nastawić się na dłuższe leczenie.