Krwawiące dziąsła w ciąży

Jestem w 15 tyg ciazy . Jak sobie radzić z krwawiącymi dziąsłami w czasie ciazy , krwawienia występuja podczas szczotkowania - choc używam miękkiej szczoteczki . Jakiej pasty używać , moze sa inne skuteczne preparaty, łagodzące krwawienie które mogę używać w ciazy ?I czy stosowanie płynu do płukania ust typu listerine , jest bezpieczne w ciazy? - niektóre zawierają alkohol ...

Witam!
Krwawienie z dziaseł w ciąży spowodowane jest zmianami hormonalnymi i z reguły mija po porodzie! Bardzo ważne jest utrzymywanie idealnej higieny jamy ustnej,czyli odpowiedniej pasty,płynu do płukania bezalkoholowego i stosowanie nitki dentystycznej. Proponuję zestaw pastę i płyn Meridol.
Pozdrawiam.

Wskazana jest wizyta u stomatologa, który oceni bieżący stan. Obraz dziąseł, który Pani opisuje jest normą i powinien się wyciszyć po rozwiązaniu. Ogólnodostępne środki higieny jamy ustnej powinny być wystarczające. Jeżeli lekarz po zbadaniu uzna ,że są potrzebne dodatkowe wskazówki zapewne otrzyma je Pani.