Krew podczas szczotkowania a konieczność zmiany szczoteczki

Witam Jak szczotkuję zęby szczotką miękką to na dole dziąsła pojawiają się takie małe krwinki krwi jak sie je nie ruszy to nie będą krwawiły a szczotkuję zęby metodą wymaitajacą nie wiem czy to jest nie dobra szczoteczka zdaje mi się,że zbyt mocno jej nie dociskam ale na czubku sczoteczki 4 włosie są zniszczone a mam tą szczoteczkę juz 1,5 miesięcy?Nie wiem co mam robić czy mam zmienić szczoteczkę na inną czy co ?Proszę o radę.Za odpowiedź z góry dziękuję :) Pozdrawiam :)

Przy zdrowym przyzębiu zalecana jest szczoteczka średniej twardości /medium/. Jeśli przy szczotkowaniu miękką szczoteczką dziąsła krwawią to obawiam sie że. ma Pan stan zapalny dziseł. A to z kolei jest najczęściej spowodowane zalegającym kamieniem i płytką nazębną. Doradzam wizytę u stomatologa.

Krwawienie dziąseł zawsze jest spowodowane stanem zapalnym. Konieczna jest wizyta u stomatologa i ocena stanu przyzębia. Trzeba zacząć od wizyty higienizacyjnej oraz zabiegu vector. Po tych zabiegach dziąsła przestaną krwawić i będzie można dobrać odpowiednią szczoteczkę. Polecam szczoteczki soniczne które skutecznie usuwają płytkę a jednocześnie są bardzo delikatne dla dziąseł.

Podstawą jest czy ma Pan profesjonalne zabiegi u higienistki. Być może jest kamień pod dziąsłem i dziąsła krwawią z powodu przewlekłego zapalenia...
Najlepiej skorzystać z pomocy higienistki i wtedy również uzyska Pan odpowiedź jaka szczotka jest dla Pana odpowiednia.
Adam Ziemlewski

Po pierwsze miękka szczoteczka nie nadaję się do czyszczenia zębów , należy kupić ŚREDNIĄ , szczotkę należy wymieniać wtedy kiedy pierwsze włoski są już wykrzywione , z reguły nie należy się przejmować drobnymi zranieniami dziąseł , u Pana przyczyną jest nieprawidłowa i zniszczona szczotka

Witam. Myć nie zawsze oznacza umyć, jeśli dziąsła krwawią znaczy, że są w stanie zapalnym. Prawdopodobnie zalega kamień albo płytka nazębna i potrzebny będzie zabieg higienizacji wykonany w gabinecie stomatologicznym. Pozdrawiam Krystyna Pikała

To nie wina szczoteczki, ponieważ ta o miękkim włosiu nawet mocno dociskana nie powinna podrażniać. Warto mimo wszystko zweryfikować technikę czyszczenia zębów ze specjalistą. Takie objawy świadczą o kłopotach z dziąsłami, a konkretnie o stanie zapalnym. Czy występują również inne objawy, tzn. dziąsła są opuchnięte, sączy się z nich ropna wydzielina, występuje nadwrażliwość? Proszę wymienić szczoteczkę (powinniśmy to robić co około 2 miesiące) i udać się na wizytę do periodontologa. Infekcje dziąseł to najczęściej efekt zalegającego kamienia nazębnego, który niszczy dziąsła i kości. W gabinecie higienistka wykona profesjonalny zabieg higienizacyjny, na który składa się piaskowanie, skaling ultradźwiękowy oraz polerowanie. Proszę pamiętać, że paradontoza i schorzenia dziąseł dotyczą dziś już nie tylko osób w starszym wieku, ale coraz młodszych pacjentów.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl