Bolące dziąsła po podrażnieniu szczoteczką

Czy bolące dziąsło to zawsze oznaka problemów z zębami czy może po prostu podrażniłam je podczas mycia, szczoteczką? Muszę iść z tym do dentysty?
KOBIETA ponad rok temu

Witam.
Powodów może być wiele.Podstawowym jest płytka i kamień nazębny.Kolejnym powodem to kuracja antybiotykowa,urazy mechaniczne.Jeśli dziąsło boli w jednym miejscu i znajduje się tam "ranka " to może to być afta.W aptece bez recepty można dostać Dentosept A Dezaftan Aftin. Są to preparaty do stosowania miejscowego.

Witam.Bolące dziąsło może być oznaką podrażnienia (szczoteczką, nową pastą czy płynem do płukania) ale również stanu zapalnego wywołanego kamieniem czy płytką nazębną . Może również oznaczać rozpoczynający się stan zapalny ozębnej któregoś z zębów. Proszę zatem nie bagatelizować problemu i zgłosić się do dentysty. Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Zyt agresywne szczotkowanie może uszkodzić dziąsło a nawet powierzchnię zębów. Należy udać się na dentysty w celu diagnostyki oraz edukacji higieny jamy ustnej. Stomatolog wraz z higienistką nauczą poprawnego szczotkowania zębów oraz używania nici dentystycznych.