Krwawienie i bóle dziąseł

Witam, mam pytanko mam kilka problemów co do zębów i dziąseł, po 1 podczas szczotkowania leci mi krew po 2 czasami podczas jedzenia różnych pokarmów dziąsła od ostatnich zębów mnie bolą (głównie te na górze) i po 3 na górze przy ostatnim zębie ( mądrości chyba mi osobiście wcześnie wyszły i bezproblemowo) znajduje się brązowa kropka. Co z tym zrobić? z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam serdecznie,
Przede wszystkim udać się na wizytę do stomatologa, w celu określenia dokładnej przyczyny problemów. To co Pan opisuje, to stan zapalny dziąseł, może być spowodowany przez wiele czynników, jednak najczęściej jest to kwestia niedokładnego lub nieregularnego oczyszczania zębów. Przez to na zębach odkładają się kamień i osady, które wywołują stan zapalny i powodują ból i krwawienie.
Konieczna będzie wizyta higienizacyjna, gdzie dodatkowo higienistka poinstruuje jak powinno się w tym konkretnym przypadku myć zęby, aby uniknąć takich problemów w przyszłości. Dodatkowo należy też nitkować zęby.
Pamiętajmy, że krwawienie z dziąseł jest sygnałem, że powinniśmy w tych miejscach szczotkować dokładniej. Nie można takich miejsc omijać przy szczotkowaniu! (wyjątkiem są miejsca pozabiegowe)
Jeśli chodzi o brązową kropkę, to mogą to być osady, ale najprawdopodobniej jest to próchnica. To również zostanie wytłumaczone na konsultacji.

Krwawienie dziąseł to objaw patologii, więc należy reagować. Jeśli nie jest to jednorazowe podrażnienie dziąsła szczoteczką, warto przyjrzeć się ich wyglądowi. Czy występują inne objawy takie jak nadwrażliwość, opuchlizna, sączenie się ropnej wydzieliny, bolesność, odsłonięte szyjki zębowe? Im więcej takich objawów, tym poważniejsza dolegliwość. Najczęściej dziąsła krwawią w wyniku stanu zapalnego, który może minąć samoistnie lub być wstępnym etapem do choroby przyzębia. Proszę zwrócić uwagę, czy nie szczotkuje Pan zębów zbyt mocno, skoro dziąsła krwawią proszę delikatnie je myć szczoteczką o miękkim włosiu i starać się nie podrażniać dziąseł, unikać gorących/zimnych potraw oraz napojów, nikotyny - jeśli Pan pali. Zalecam wizytę u stomatologa, który dokładnie oceni stan zębów i wdroży odpowiednie leczenie. Przy stanach zapalnych dziąseł należy pamiętać o dokładnej higienie oraz kontrolowaniu kamienia nazębnego.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry