proponuję kierowac się zaleceniami lekarza badającego.
Szczoteczki curaprox bardzo dobrze myją zęby. Są wskazane dla każdego pacjenta, nie tylko tego problemami z dziąsłami. Cała tajemnica tkwi w technice szczotokowania. Jeśli wyszczotkuje Pani dokładnie zęby, to rodzaj szczoteczki nie ma większego znaczenia. Szczoteczki Curaprox mają ten plus, że nie drapią po dziąsłach.
Dzień dobry, szczoteczki curaprox przeznaczone są do mycia zębów przez osoby, które mają problemy z dziąsłami. Końcówki włosia tych szczoteczek są miększe i łatwiej przylegają do powierzchni zęba, nie raniąc dziąseł, co bardzo ważne jest po kiretażu. Przy dobrej technice mycia, nie powinno byc problemów z usunięciem płytki nazębnej. Efekty mycia można sprawdzić, farbując osady nazębne, pozostałe po umyciu, przy pomocy specjalnych tabletek wybarwiających. Może Pani zmienić szczoteczkę na zwykłą o średniej twardości włosia, ale proszę to zrobić dopiero, gdy dziąsła dobrze zagoją się po zabiegu.
Myślę, że problem nie tkwi w szczoteczce. Te marki Curaprox posiadają bardzo miękkie włókna, delikatnie myją zęba i masują dziąsła, bez ryzyka ich skaleczenia, stąd przeznaczenie dla osób ze schorzeniami dziąseł. Wcale nie oznacza to, że nie doczyszczają zębów. Ważna jest też technika mycia, zalecaną jest technika wymiatająca, gdzie szczotkujemy od linii dziąseł ruchem wymiatającym w kierunku dołu zęba. Dodatkowo, koniecznie proszę pamiętać o nitkowaniu zębów, ale delikatnie, żeby nie podrażniać dziąseł lub stosować irygacje. Jeśli ma Pani problem z dziąsłami, należy kontrolować ich wygląd, unikać podrażnień, używać produktów przeznaczonych dla pacjentów z wrażliwymi dziąsłami oraz przede wszystkim chodzić na regularne kontrole do periodontologa. Trzeba pamiętać, że u kobiet dziąsła mogą być obrzmiałe wskutek zmian hormonalnych - w czasie okresu lub w czasie ciąży.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Rodzaj szczoteczki a cofające się dziąsła – odpowiada Dr n. med. Ewa Czajkowska
- Sposoby na krwawiące dziąsła – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Zielińska
- Smak krwi w ustach a krwawiące dziąsła – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Nacisk szczoteczki na zęby przy myciu – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Bolące dziąsła po podrażnieniu szczoteczką – odpowiada Lek. dent. Anita Mendrek-Białasiewicz
- Wybór szczoteczki do zębów przy podniesionej linii dziąseł – odpowiada Lek. dent. Marta Hryncewicz
- Pielęgnacja jamy ustnej po skrwawieniu dziąsła? – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
- Krew podczas szczotkowania a konieczność zmiany szczoteczki – odpowiada Lek. dent. Karolina Michalska-Bałaga
- Opuchnięte i krwawiące dziąsła – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Jaka jest przyczyna krwawienia dziąseł u 32-latka? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski