Założone koronki na dolną szóstkę i siódemkę

Witam. Trzy miesiące temu miałam założone koronki na dolną szóstkę i siódemkę.Oba zęby nie były zębami martwymi.Przez pierwsze trzy tygodnie były na cemencie tymczasowym i wszystko było dobrze,czułam że koronki "siedzą" idealnie.Po założeniu na stałe tak jakby od początku dobrze nie dolegały od wewnętrznej strony jamy ustnej i cały czas czuję jak dochodzi tam powietrze,żeby reagują na ciepło i zimno,a w tej chwili boli mnie już ucho zawias i gardło.Czy można je zdjąć i założyć na nowo?

Można zdjąć, jednak nie ma gwarancji, że nie ulegną uszkodzeniu i konieczne będzie wykonanie nowych koron. Najlepiej zgłosić się do lekarza wykonującego pracę protetyczną w celu kontroli.

Witam serdecznie,
Należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza wykonującego korony. Im dłużej zwlekamy, tym większe ryzyko wystąpienia powikłań.
Opisane objawy mogą być skutkiem np. niedokładnego dolegania koron w danej stronie, co może skutkować ich przeciążeniem. Może to być także stan zapalny nerwu lub stan zapalny dziąseł spowodowany nadmiarem cementu w kieszonce dziąsłowej.
Lekarz wykonujący korony po dokładnym przebadaniu wyjaśni wszystko oraz zaproponuje rozwiązanie.