Oczekiwanie na korony właściwe po spiłowaniu

Dzień dobry ; w piątek miałam zpilowane 10 zębów zostały mi założone tzw żeby tymczasowe ; gdy przestało działać znieczulenie żeby zaczęły mnie potwornie boleć i bolą do dzis .Korony z cyrkonu mam mieć założone w poniedziałek , żeby cały czas bolą dziś wyjątkowo bo myślę że już minimalne szczeliny tych zabezpieczonych zębów .Chciałam zapytać czy ból po zalozeniu koron z cyrkonu będzie nadal i czy 9 dni to niejest za długi okres czekania na korony wlasciwe
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam, niestety czasem zrobienie dobrej pracy protetycznej trwa nawet dłużej niż 9 dni. Zeszlifowane zęby mogą boleć ponieważ korony tymczasowe nigdy nie są tak szczelne jak korony końcowe. Zeszlifowana tkanka zęba ma kontakt ze śliną, jedzeniem, odczuwa zmiany temperatury - a to boli. Ból powinien zniknąć po założeniu koron. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz.

0

Termin wykonania konkretnej pracy protetycznej Pacjent ustala z lekarzem i nie ma tu żadnych rygorów. Jeżeli występują u Pani dolegliwości bólowe powstałe po zabiegu należy poinformować o tym niezwłocznie lekarza - jeżeli ból będzie się utrzymywał leczenie protetyczne nie może być kontynuowane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty