Odsłonięcie dziąseł po założeniu koron

ponawiam post"rok temu na przednie jedynki miałam zakładane korony pełnocerLAVA, lewa jedynka martwa, druga dla estetyki, wszystko ładnie się goiło od jakiegoś czasu zauważyłam jakby dziąsła przy tych koronach się odsłoniły, a przy tej prawej koronie gdzie był martwy ząb pojawił się mały punkt, kreseczka ciemnego koloru", byłam z tym, bo jednak wykosztowałam się, ale lekarz który zakładał moi korony powiedział, żebym po każdym myciu zębów "naciągała" dziąsło na tą koronę, czy to wystarczy,pomoże

Witam, nie wiem czy to wystarczy, zależy to od wielu czynników np. higieny jamy ustnej, stanu dziąseł przed założeniem koron, w trakcie zakładania i bezpośrednio po założeniu. Ważne są również warunki zgryzowe tzn. czy nie ma przedwczesnych kontaktów,czy nie ma Pani bruksizmu czy innych parafunkcji lub dysfunkcji. Żeby odpowiedzieć na te pytania to trzeba Panią zbadać i zobaczyć jak wygląda to w ustach. Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości to należy zgłosić się do gabinetu, w którym Pani wykonała korony lub na konsultację do innego. Pozdrawiam