Co mam robić z tą nadwrażliwością zęba?

Dzień dobry, miałem leczony ubytek zęba numer 6 dolna prawa strona ponad miesiąc temu. Odczuwam delikatne ukłucie przy nagryzaniu na przykład cukru, byłem wykonać zdjęcie RTG zębów panoramiczne i jest wszystko w porządku. Pląbe mam założoną światłoutwardzalną była poprawiona przy zaciskaniu zębów nic nie boli a jedynie przy nagryzaniu na przykład ziarnka cukru. Dentysta nie stwierdza nic niepokojącego a jedynie nadwrażliwość. Bardzo bym prosił o poradę co mógłbym zrobić z góry dziękuję.

Można stosować pasty przeciwdziałające nadwrażliwości (np. Sensodyne). Stomatolog może zaproponować Panu nałożenie warstwy specjalnego lakieru, który również ogranicza drażniące działanie na kanaliki zębinowe.