Bóle zębów z przyczyn nadwrażliwości

Witam. Mam 20 lat i od miesiąca bardzo bolą mnie zęby, nie jest to ciągły ból ale sporadyczny z różnych przyczyn: czasami zęby są wrażliwe na zimno, czasami z powodu cieczy (bez względu na temperaturę), a czasami same z siebie. Stosuje pastę "Sensodyne" ale nie pomaga, niedawno miałam też leczone zęby więc nie mam dziur czy ubytków oraz miałam usuwany kamień z zębów i były one lakierowane. Dbam o zęby i nigdy nie miałam takich problemów. Co może być przyczyną bólu? Co mogę z tym zrobić?

Witam
Jeżeli przyczyna jest związana z nadwrażliwością, a pasta Sensodyne nie pomaga, to na początek można zmienić pastę. Zdarza się, że u jednej osoby dany produkt sprawdza sęe rewelacyjnie, a u innego skuteczniejszy będzie inny. Gdyby to nie pomagało można zastosować preparaty na nadwrażliwość dostępne w gabinecie- są to na przykład lakiery na nadwrażliwość, które nanosi się miejscowo na wrażliwe powierzchnie zębów. Lekarz przy okazji może ponownie sprawdzić stan uzębienia, dodatkowo wykonując zdjęcia rtg. Czasem zęby z wierzchu wyglądające przyzwoicie, po prześwietleniu okazują sęe już mniej zdrowe.

Konieczna jest wizyta w gabinecie oraz badanie. Po jego wyniku będzie można określić przyczyny wrażliwości zębów i wdrożyć właściwe postępowanie.
Co do pasty, którą Pani stosuje - dopiero po około miesiącu regularnego stosowania danej pasty można wstępnie określić czy "działa" czy nie. Jeśli nie, należy zmienić pastę na inną. Niestety, na jednych działa ta pasta, na innych inna.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

proszę udać się do periodontologa - sprawdzi czy przzypadkiem nadwrażliwość nie wiąże się z problemami z dziąsłąmi i przyzębiem
większość stomatologów unika tego tematu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk