Wysoka nadwrażliwość zębów

Wysoka nadwrażliwość zębów. Dziś rano zrobiłam sobie jogurt z pokrojonym w kostkę jabłkiem i po ugryzieniu jabłka przeszył mnie ból. Moje zęby zrobiły się bardzo wrażliwe. Oddychanie przez usta jest dosyć nieprzyjemne. Wcześniej nie miało to miejsca, dopiero od dzisiaj tak boli. Dodam że od 3 dni zażywam tabletki antykoncepcyjne.

Pokarmy kwaśne,owoce,napoje gazowane mogą wywołać nadwrażliwość zębów.Po spożyciu wymienionych pokarmów dobrze jest wypłukać usta wodą ,nie należy też od razu myć zęby po ich spożyciu.Proszę używać pasty do zębów wrażliwych n.p. Elmex zielony wraz z płynem Elmex zielony.Pasta Colgate Sensitive Pro Relief z takim samym płynem również może pomóc.Do tego szczoteczka do zębów wrażliwych.Jeżeli dolegliwości nie ustąpią mimo stosowania pasty i płynu należy skorzystać z wizyty u lekarza dentysty ,który zastosuje profesjonalne preparaty do wrażliwych zębów.

Być może zmieniła Pani w ostatnim czasie szczoteczkę lub pastę do zębów? Czy nie zaczęła Pani używać np. pasty wybielającej? Przyczyną mogą również być przeciążenia zębów i związane z tym ubytki przyszyjkowe. Proszę zmienić na jakiś czas pastę na np. Sensodyne Classic, a jeśli to nie pomoże udać się do lekarza.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl