Czy mięśniak może zagrażać rozwojowi ciąży?
Dzień dobry mam 24 lata jestem w ciąży w 9 tygodniu i 5 dniu ostatnio byłam na pierwszym usg ginekolog wykrył mięśniaka tam gdzie dziecko się rozwija również wykrył nadżerke . Czy to może zagrażać ciąży zwłaszcza ten mięśniak?zwłaszcza ze mam problemy hormonalne. Bardzo proszę o odpowiedź

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
To jeszcze zależy od umiejscowienia i wielkości mięśniaka, ale najczęściej nie zagrażają one dziecku i nie należy ich usuwać przed ciążą, a już na pewno nie można tego robić w trakcie ciąży. Nadżerka również nie stanowi zagrożenia. Pozdrawiam!