Czy mimo astmy oskrzelowej to mogę zostać dawcą szpiku?

Mam astmę oskrzelowa. Leki biore tylko doraźnie - ok 3 razy do roku(asaris). Czy mimo to mogę zostać dawcą szpiku?

Aktywna astma, wymagająca podawania leków (przeciwwskazanie względne, ale niedyskwalifikujące) Jeśli kandydat nie miał napadu astmy przez ostatnie 5 lat i nie pobiera leków, może zostać zakwalifikowany. Dawcę dyskwalifikuje astma atopowa ze względu na przeniesienie atopii.