Czy mimo bólu mam próbować chodzić i siadać?

Jeden 3 tygodnie po złamaniu górnej blaszki granicznej kręgu l3 ból przy chodzeniu i siadaniu .Moje pytanie czy mimo bólu mam chodzić i próbować siadać.Noszę tzw sznurówkę.czy mogę ją zamienić na ortezę lędżwiowo krzyżową.ktora jest bardziej usztywniona w odcinku lędżwiowym.Wizyte u lekarza mam dopiero za 2 miesiące

Powinna pani wykonać kolejne rtg - czy złamanie nie postępuje, ocenić poziom Ca i vit D we krwi oraz badanie gęstości kości. Potem można będzie myśleć o. zmianie ortezy.