Czy mogę dalej brać wymienione leki, nawet jak zajdę w ciążę?

Witam!
Planuję zajść w ciążę, ale biorę i muszę brać tabletki, które zapisał mi lekarz pierwszego kontaktu, są to potas, biorę 1 tabletkę dziennie i biorę również multiwitaminę z magnezem, są to pastylki musujące i też 1 tabletka dziennie, oprócz tego biorę kwas foliowy - 1 tab dziennie.
Czy mogę dalej brać wymienione leki, nawet jak zajdę w ciążę?
Dodam, że innego potasu nie toleruję, próbowałam A***, ale źle się po nim czuję.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Witam serdecznie,
przyjmowanie kwasu foliowego przed planowaną ciążą jest wskazane. Jeżeli chodzi o magnez, również może go Pani przyjmować. Natomiast potas, który Pani przyjmuje, można stosować w ciąży, wówczas kiedy korzyści dla matki przewyższają zagrożenia dla płodu. Dlatego przed zajściem w ciążę, należy to skonsultować z prowadzącym ginekologiem.
Pozdrawiam