Czy mogę już rozpocząć przyjmowanie tabletek?

Czy mogę zacząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 20 po 6-dniowej a nie 7-dniowej przerwie od ostatniego opakowania? Czy ten jeden dzień wcześniej ma jakieś negatywne skutki zdrowotne?
KOBIETA, 35 LAT około miesiąca temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

może Pani skrócić 7-dniową przerwę i nie będzie to wiązało się z żadnymi konsekwencjami. Sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby zdarzyło się Pani wydłużyć przerwę. Wówczas skuteczność antykoncepcji mogłaby zostać zmniejszona, co mogłoby doprowadzić do ciąży.

Opisana przez Panią sytuacja jest jednak bezpieczna. Potwierdzeniem tych słów są wypowiedzi naszych specjalistów, które ukazały się pod podobnymi pytaniami zadanymi przez innych użytkowników. Oto i one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-skutecznosc-antykoncepcji-jesli-zamiast-7-dniowej-przerwy-przez-pomylke-zrobilam-6-dniowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/6-dniowa-przerwa-miedzy-kolejnymi-opakowaniami-yasmin, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przerwa-6-dniowa-w-tabletkach-bonadea-zaburza-zabezpieczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty