Czy mogę mieć problemy z założeniem prezerwatywy?

Czy jest potrzebna operacja albo kontakt z urologiem, gdy skóra nie schodzi żołędzia , ani w stanie spoczynku, ani podczas erekcji, będąc dorosłym? Nie sprawia mi to żadnego bólu, nie mam problemów z wydalaniem moczu ani masturbacji. Czytałem, że mogą być problemy z seksem i zakładaniem prezerwatywy? Czy jest to prawda i czy powinienem się skontaktować z lekarzem w tej sprawie
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

problem, o którym Pan wspomina, to prawdopodobnie stulejka. To defekt anatomiczny, który polega na zwężeniu ujścia napletka, co utrudnia bądź całkowicie uniemożliwia ściągnięcie napletka – zarówno w czasie spoczynku, jak i podczas erekcji.

Schorzenie to wymaga konsultacji urologicznej oraz zastosowania leczenia. Lekarz po zbadaniu pacjenta będzie w stanie zaproponować odpowiednią metodę leczenia. Nie musi to być od razu zabieg chirurgiczny, choć cechuje się on największą skutecznością. Czasem jednak wystarczy zastosowanie maści ze sterydami.

Ważne, aby problem został rozwiązany, ponieważ pozostawienie niewyleczonej stulejki może utrudniać higienę osobistą, a co za tym idzie zwiększa podatność na infekcje i nawracające stany zapalne. Ponadto stulejka może utrudniać podejmowanie współżycia, powodować ból w czasie stosunku oraz problemy z oddawaniem moczu. Proszę więc oddać się w ręce specjalisty.

Podobne pytania pojawiły się na naszym portalu pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stulejka-a-stosunek-z-prezerwatywa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nie-schodzi-mi-skora-z-napletka-czy-powodem-moze-byc-problem-ze-stulejka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-sie-dzieje-gdy-skora-z-penisa-nie-schodzi-calkowicie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty