Czy mogę na własną rękę odstawić krążki antykoncepccyjne?

Dzień dobry. Od 8 lat nieprzerwanie stosuję krążek antykoncepcyjny nuvaring. W ostatnim czasie zauważyłam zwiększone owłosienie w okolicy brody, spadło mi libido do minimum oraz zwiększyły się napady arytmii. Jutro powinnam włożyć nowy krążek jednak chciałabym odstawić tą formę antykoncepcji i się przebadać. Czy mogę nie wkładać nowego krążka jutro? Pytam tutaj ponieważ kontrolna wizyta u ginekologa stacjonarnie wypada za kilka dni, a z krążka chce zrezygnować już teraz. Czy mogę to zrobić na własną rękę?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość samodzielnego odstawienia antykoncepcji, zwłaszcza jeśli za kilka dni ma Pani wizytę u specjalisty. Proszę zatem nie aplikować nowego krążka, a swoje dolegliwości koniecznie skonsultować z lekarzem.

Bardzo dobrze, że chce Pani się przebadać. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości wskazane jest sprawdzenie hormonów oraz skonsultowanie napadów arytmii z lekarzem.

Inne pytania o krążek NuvaRing umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-odstawic-krazek-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-nuvaringu-a-kolatanie-serca,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powrot-do-stosowania-krazka-nuvaring.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.