Czy mogę pić alkohol stosując Telmizek?

Witam Od 3 dni biorę dwa leki tj. Telmizek oraz captopril 12,5 mg. Leki biorę rano po śniadaniu. Czy wieczorem mogę sięgnąć po piwo czy będzie to kolidowało z lekami ? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu

Aspiryna w zapobieganiu chorobie wieńcowej

Najczęściej stosowanym lekiem przeciwbólowym jest aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy. Warto wiedzieć, jakie wykazuje działanie w zapobieganiu chorobie wieńcowej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Telmizek oraz Captopril to leki stosowane w leczeniu nadciśnienia. Spożywanie alkoholu powinno być skonsultowane z lekarzem, ponieważ alkohol może dodatkowo przyczynić się do obniżenia ciśnienia krwi oraz zwiększyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak omdlenia lub zawroty głowy.

Dodatkowo lek Captopril może wzmocnić działanie alkoholu. Jedno piwo nie powinno stanowić problemu, jednak o większych dawkach warto byłoby porozmawiać z lekarzem znającym historię choroby.

Odpowiedź na podobne pytanie znajduje się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-telmizek-mozna-laczyc-z-alkoholem.

Więcej informacji na temat interakcji leków z alkoholem znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-farmakologia-skutki-ogolne-z-alkoholem-z-zywnoscia. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy