Czy mogę podróżować samolotem po krwotoku podpajęczynówkowym?

11 miesięcy temu uległem poważnemu wypadkowi którego skutkiem była pęknieta czaszka oraz krwotok podpajęczynowkowy. Czy jest to dla mnie przeciwskazanie żeby odbyć lot samolotem?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

sam krwotok podpajęczynówkowy i przebyty wypadek nie musi być przeciwwskazaniem do lotu samolotem. Najważniejszym jest Pana obecny ogólny stan kliniczny.

Jeśli ma Pan wątpliwości czy lecieć w podróż, zalecamy udanie się do neurologa, który przeprowadzi dokładny wywiad medyczny i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. W kabinie samolotu dochodzi do nagłych zmian ciśnienia, dlatego ważne jest, aby nie wpływały one negatywnie na Pana organizm.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-krwotoku-podpajeczynowkowym-mozna-latac

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-leciec-samolotem-po-krwotoku-podpajeczynowkowym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.