Czy mogę połączyć antybiotyk z piwem?

Dzisiaj byłem u lekarza który mi przepisał klacid 500mg MYLAN ponieważ kaszlę i skrzypi mi w środku. Czy jak dzisiaj zacznę go brać to w sobotę mogę napić się piwa jednego, dwa, a moze trzy a może więcej:) wiadomo mecz jest i do meczu każdy kibic powie że piwo musi być:) Pytanie mogę się napić tegoż piwa czy może np. zacząć brać antybiotyk od niedzieli które zło lepsze?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie jest wskazane łączenie leku i alkoholu. Może to nie tylko nasilić działanie niepożądane leku, ale również negatywnie wpłynąć na wątrobę. W ten sposób może dojść do reakcji disulfiramowej, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia.

Bezpieczniej więc jest wstrzymać się z rozpoczęciem antybiotykoterapii.

Charakterystykę leku Klacid znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów, który dostępny jest pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/klacid-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Pytanie o łączenie leku Klacid z alkoholem pojawiło się już w naszym serwisie pod adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-klacidu-a-picie-alkoholu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.