Czy mogę się już zarejestrować jako dawca szpiku?

Mam 17 lat, za 5 miesięcy kończę 18. Akurat niedługo w moim mieście będzie można zarejestrować się, aby zostać dawcą szpiku. Moje pytanie brzmi: czy mogę się już zarejestrować czy muszę poczekać? Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety dawcą może zostać osoba w wieku pomiędzy osiemnastym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia, w dobrej kondycji zdrowotnej, ważąca minimum 50 kg. A wszystko dlatego, by były spełnione warunki zdrowotne niezbędne do ochrony zdrowia dawcy, jak i chorego na białaczkę.
Stąd też musisz poczekać jeszcze 5 miesięcy i będzie to możliwe.