Czy mogę te dwa leki zażywać razem?

Dzień dobry, OD 3 lat zażywam lek concor cor 2,5, kilka dni temu zdiagnozowano u mnie jaskrę i przepisano mi krople Xaloptic Combi. Teraz na ulotce doczytałam, ze nie powinno się tych dwóch leków łączyć , okulista mnie nie pytał czy biorę jakieś inne leki ,a wizytę mam dopiero za kilka miesięcy. Czy mogę te dwa leki zażywać razem czy jest to niebezpieczne? Ważniejsze jest dla mnie dobre działanie kropli.
KOBIETA, 43 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku stosowanie kropli na jaskrę Xaloptic Combi wraz z lekiem Concor Cor warto byłoby skonsultować ze swoim kardiologiem prowadzącym, który ustali możliwość jednoczesnego leczenia za pomocą tych preparatów.

Jeżeli otrzyma Pani zgodę na używanie kropli, warto w trakcie ich aplikacji ucisnąć palcem kanał nosowo-łzowy co ograniczy ogólnoustrojowe wchłanianie i medykamentu.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących interakcji różnych leków:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-farmakologia-skutki-ogolne-z-alkoholem-z-zywnoscia

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.