Czy mogę wziąć większą dawkę Atarax 25mg?

Czy jeśli wziąłem tabletkę atarax 10mg(hydroxyzyna)godzinę temu to czy mogę wziąć większą dawkę atarax 25mg i czy mi nie zaszkodzi?

Lek. Wojciech Zygmunt

Myślę, że może pan. Warto przed snem przyjąć dawkę 25 mg od razu. 10 mg to często za mało. Ogólnie lek można przyjmować 2-4 razy dziennie - oczywiście w odpowiednich odstępach czasowych! Pozdrawiam i życzę zdrowia.