Czy mogę zajść w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w poniedziałek teraz z mężem staramy się o dziecko, tzn współżyjemy bez żadnych zabezpieczeń od tego czasu. Jakie jest prawdopodobieństwo i kiedy mniej więcej mogłabym zajść? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

U każdej kobiety organizm indywidualnie dostosowuje się do zmian po zaprzestaniu brania tabletek. Często, parom starającym się o dziecko, nie udaje się od razu zajść w ciążę. Proponuję skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który po zbadaniu odpowie na wszystkie pytania i poradzi co robić dalej.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl