Czy mogłam w ten sposób zajść w ciążę? Pomocy

Otóż dzisiaj jest moj 4 dzień cyklu. Cykle mam zazwyczaj 28-34 dni czyli w miarę regularne. Dzisiejszego dnia, czyli w 4 dzień cyklu uprawiałam petting. Wcześniej ja i moj chłopak umyliśmy ręce, ale przed tym jak umyłam ręce dotykałam go a później dotknęłam swoich piersi. Po umyciu rąk znów dotknęłam piersi, a następnie dotknęłam jego rąk. On zaraza potem jak go dotknęłam robił mi minetke i palcówkę. Boję się że mogłam zajść w ciążę. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas okresu można zajść w ciąże i czy przez spodnie przenikają plemniki i może dojść do zapłodnienia??

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy