Czy mogłam zajść w ciążę, gdy przed stosunkiem uprawialiśmy petting?

Witam, w trzecim dniu miesiączki kochałam się pierwszy raz z chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się, ale przed uprawialiśmy petting i boję się że mogłam zajść w ciążę. Czy to możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży, czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze, jeżeli doszło do stosunku seksualnego,
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Jednakże podczas dni niepłodnych to prawdopodobieństwo jest niewielkie.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np.:

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl