Czy mogłam zajść w tym cyklu w ciążę?

Dzień dobry! Mam cykle 31 dni . Ostatnia miesiączkę miałam 8 sierpnia. 13 sierpnia doszło do pettingu z moim chłopakiem. Boje się ze plemniki zostały przemienione na dłoni. W tym cyklu miałam problem z bardzo wysoka prolaktyna, i wahaniami tego hormonu. 17 dni po tej sytuacji wykonałam test ciążowy z krwi który wykazał wynik negatywny (<1ml). 1 września byłam u ginekologa który przez badanie usg stwiedzil ze do owulacji dojdzie niebawem, a według kalendarzyka powinnam być już dawno po niej. Moje pytanie brzmi czy owulacja mogła przesunąć się o ponad tydzień? Bardzo boję się ewentualnej ciąży i nie wiem co o tym myśleć, ponieważ zauważam u siebie objawy, natomiast badania pokazują inaczej.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, to czy istnieje ryzyko ciąży, jest zależne od tego, czy preejakulat bądź ejakulat dostały się do pochwy, a tego my nie możemy przewidzieć. Teoretycznie istnieje niewielkie ryzyko zapłodnienia, jeśli plemniki znajdowały się na palcach, jednak z wykonaniem testu najlepiej Pani zaczekać do dnia spodziewanej miesiączki - wtedy wynik będzie najwiarygodniejszy. Oczywiście owulacja mogła się przesunąć w sytuacji, gdy akurat wtedy doszło do pojawienia się nieregularnego cyklu, ale warto byłoby powtórzyć jeszcze raz test, aby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zajscie-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.