Czy mogłam zajść w tym cyklu w ciążę?
Dzień dobry! Mam cykle 31 dni . Ostatnia miesiączkę miałam 8 sierpnia. 13 sierpnia doszło do pettingu z moim chłopakiem. Boje się ze plemniki zostały przemienione na dłoni. W tym cyklu miałam problem z bardzo wysoka prolaktyna, i wahaniami tego hormonu. 17 dni po tej sytuacji wykonałam test ciążowy z krwi który wykazał wynik negatywny (<1ml). 1 września byłam u ginekologa który przez badanie usg stwiedzil ze do owulacji dojdzie niebawem, a według kalendarzyka powinnam być już dawno po niej. Moje pytanie brzmi czy owulacja mogła przesunąć się o ponad tydzień? Bardzo boję się ewentualnej ciąży i nie wiem co o tym myśleć, ponieważ zauważam u siebie objawy, natomiast badania pokazują inaczej.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry, to czy istnieje ryzyko ciąży, jest zależne od tego, czy preejakulat bądź ejakulat dostały się do pochwy, a tego my nie możemy przewidzieć. Teoretycznie istnieje niewielkie ryzyko zapłodnienia, jeśli plemniki znajdowały się na palcach, jednak z wykonaniem testu najlepiej Pani zaczekać do dnia spodziewanej miesiączki - wtedy wynik będzie najwiarygodniejszy. Oczywiście owulacja mogła się przesunąć w sytuacji, gdy akurat wtedy doszło do pojawienia się nieregularnego cyklu, ale warto byłoby powtórzyć jeszcze raz test, aby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zajscie-w-ciaze
https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze
https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-okresu