Czy mogło dojść do rozwoju nowotworu jajnika?
Witam moja mama ma 60 lat . Od jakiegoś czasu bolał ją jajnik i podbrzusze . Na USG wyszła zmiana w jajniku . Mama twierdzi że to jest mięśniak ale niepokoi mnie to że kazali zapisać jej się na tomografię komputerowa i ma mieć robione jakieś badania z krwi . Obawiam się najgorszego i mam przeczucie że to nowotwór;( czy ktoś był w podobnej sytuacji? proszę o pomoc

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w takiej sytuacji najlepiej zaufać specjalistom i stosować się do ich zaleceń. Proszę nie zakładać od razu najgorszej opcji i myśleć pozytywnie. To wiele da zarówno Pani, jak i mamie.
Tomografia komputerowa to badanie, które umożliwia diagnozowanie mięśniaków macicy oraz sprawdzenie ich dokładnej lokalizacji. Jest więc ono istotne, zanim lekarz podejmie decyzję o zastosowanym leczeniu. Badania krwi to również standardowa procedura, której proszę się nie obawiać.
Inne pytania o mięśniaki macicy umieszczamy pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/koniecznosc-operacji-przy-miesniaku-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-postepowac-przy-miesniaku-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-sposoby-leczenia-miesniakow.