Czy mój członek jeszcze zwiększy swój rozmiar?

Witam!

Piszę z problemem jaki mnie martwi od kilku lat. Otóż mam aktualnie 20 lat i zauważyłem, że mój penis od kilku lat nie rośnie. Wzrost zatrzymał się na 3-4 cm w zwisie i ok. 7-8 w stanie erekcji. Jest to dla mnie powód kompleksów, stresu, a także problemów ze śmiałością - a co się stanie, jeśli dziewczyna mnie wyśmieje i rozgłosi mój mały sekret. Moje pytanie dotyczy możliwości wzrostu, czy jest szansa, że w tym wieku urośnie jeszcze sam? Czy ewentualnie jest możliwość wsparcia hormonalnego lub chemicznego, jak np. terapie hormonem wzrostu osób niskich? Chciałbym również zapoznać się z opinią lekarza dot. preparatu Penilarge. Czy jest w ogóle możliwość, że taki specyfik działa?

Pozdrawiam!

Student 1 roku medycyny

Witam!

W Pana wieku prawdopodobnie doszło już do zakończenia rozwoju narządów płciowych i nie należy się spodziewać wzrostu wielkości prącia. Jakkolwiek w celu stwierdzenia ewentualnej przyczyny Pańskiego problemu proponuję skonsultować problem z urologiem oraz endokrynologiem. W tej sytuacji można podejrzewać przyczyny urologiczne lub też hormonalne, nie da się wykluczyć w tej chwili również podłoża genetycznego. Konieczne jest dokładne badanie fizykalne, wówczas będzie można stwierdzić czy rozmiar wynika po prostu ze zmienności osobniczej czy też u podłoża leży konkretna przyczyna. Wydaje się, że wspomniany przez Pana preparat raczej nie posiada długotrwałego i skutecznego działania. Jego działanie wg. producenta polega jedynie na doraźnym wzroście libido oraz poprawie erekcji. Co w sumie może powodować wzrost wymiaru penisa. Zachęcam do wizyty u wspomnianych specjalistów. W tej chwili konieczne jest określenie przyczyny Pańskiego problemu.

Pozdrawiam serdecznie!