Czy moja antykoncepcja zadziała?

Witam . Jako pierwsza antykoncepcję stosowałam tabletki orifigue . Pierwsza tabletkę przyjęłam 1 dnia miesiączki. Brałam te tabletki tylko przez 11 dni ponieważ występowały biegunki i skutki uboczne . Czyli wzielam 11 tabletek aktywnych I po tych 11stu tabletkach Przyjęłam placebo . W 7 dniu tabletki placebo włożyłam krazek Nuvaring . Czy jestem zabezpieczana? Czy to dobry sposób postępowania? Jeśli nie jestem to kiedy wróci ochrona , czy będę zabezpieczana przez krążek?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że na początku przyjętych zostało 11 tabletek aktywnych, potem 7 placebo, a następnie założyła Pani krążek Nuvaring. Wydaje się, że taką sytuację należy potraktować jako zmianę sposobu antykoncepcji. Czyli w momencie założenia krążka należy zastosować przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie barierowe, np. w postaci prezerwatywy. Wtedy będzie miała Pani największą pewność, że antykoncepcja w pełni spełnia swoją funkcję. Dlatego też w tym momencie trzeba zadziałać w ten sposób. Jeśli ma Pani duże wątpliwości co do tego, jak jeszcze można postąpić, to warto rozważyć wizytę u ginekologa. Lekarz może znajdzie optymalne rozwiązanie. Z tego też względu zachęcamy dodatkowo do zapoznania się z ulotką krążka antykoncepcyjnego albo wizyty u lekarza. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://leki.abczdrowie.pl/p/nuvaring-delfarma-sp-z-o-o

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

https://portal.abczdrowie.pl/pierscien-antykoncepcyjny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.