Czy moja dziewczyna może być w ciąży - ma nadmierny apetyt i twardy brzuch?

Kochaliśmy się często, praktycznie codziennie. Jesteśmy ze sobą 2 miesiące, a znamy się od 6 lat. Pewnego dnia gdy się kochaliśmy, moja prezerwatywa się zsunęła. Nie jestem pewien, czy doszedłem w pełni. A była też taka sytuacja, że kochaliśmy się bez i niby zdążyłem wyjść, ale nie jestem pewien. Moja dziewczyna ma twardy brzuch i nadmierny apetyt. Czy ona może być w ciąży?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji lub podczas stosunku przerywanego wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl