Czy moje dziecko jest chronione przed WZW B?

Dzień dobry! Proszę o informację, czy moje dziecko z racji na długie przerwy między poszczególnymi dawkami szczepionki na wzw b jest chronione, a jeśli nie to co powinnam w tej sytuacji zrobić (Szczepienia odraczano ze względu na obniżone napięcie mięśniowe i częste infekcje). Dziecko urodziło się w grudniu 2016 i w pierwszej dobie życia otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, drugą otrzymało 17.05.2017 r., zaś trzecią dawkę 7 lutego 2018r. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry,

Należy rozważyć oznaczenie przeciwciał anty-HBs. Jeżeli miano będzie poniżej 10 IU/l, wynik należy skonsultować z pediatrą i podjąć decyzję o ewentualnym doszczepieniu.