Czy moje schorzenie widoczne na rezonansie jest poważne?

Witam, miałam robiony rezonans głowy i wyszło że w okolicy zatoki esowatej obszar o morfologii zmian zapalnych w obrębie komórek powietrznych wyrostka sutkowatego po stronie lewej wielkości około 15x15x12mm. Natomiast w TK piramid kości skroniowych badanie uwidoczniło, że w obrebie wyrostka sutkowatego prawego w jego części tylno-przyśrodkowej widoczny jest cześciowo sklerotyczny niejednorodny obszar o wielkości 21x12x22mm, oraz zmiana wykazuje cechy wzrostu rozprężającego, w części dolnej przylega do zmiany komórka wyrostka sutkowatego wypełniony płynem. Obraz TK nie jest specyficzny, podejrzany, wymaga dalszej diagnostyki. Po za tym struktury ucha środkowego i wewnętrznego są obustronnie powietrzne i bez cech destrukcji. Chciałam zapytać czy jest to coś poważnego bo Laryngologa mam dopiero za tydzień, a z tych badań nie wiele rozumiem. pozdrawiam

Sorki. Sam oceniam wyniki TK i RM na podstawie CD. Nie wiem co Ci dolega. Przyjedź albo szukaj dobrego Laryngologa, chirurga głowy szyi w Wawie. Prof. Niemczyk.