Czy moje wyniki badań są poprawne?

WBC - 6,41, RBC - 4,90, HGB - 9,4, HCT - 43,7, MCV - 89,2, MCH - 1,918, MCHC - 21,5, RDW-SD - 40,0, RDW-CV - 12,5, PLT - 197, PDW - 16,1, MPV - 12,7, P-LCR - 47,2, PCT - 0,25.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Warto podawać jednostki, w jakich oznaczono poszczególne parametry, gdyż tylko wtedy można właściwie zinterpretować wyniki.

Hemoglobina (HGB) - jeśli stężenie oznaczono w g/dl - jest obniżone - niedokrwistość, jeśli w mmol/l - prawidłowe.

MCHC - wyrażone w g/dl - znacznie obniżone, w mmol/l - prawidłowe.

MCH - wynik trudny do interpretacji - prawdopodobnie błąd.

Pozostałe parametry nie budzą niepokoju.

Pozdrawiam