Nieco obniżony odsetek granulocytów obojetnochłonnych

Witam. Mam 17 lat i robiłam dziś badanie krwi. Chciałabym prosić o ich interpretację, ponieważ mój lekarz prawie nic mi nie powiedział, a zależałoby mi na bardziej szczegółowej analizie. WBC 5,4 K/uL, LYM 2,6 48,7%, *MI O,3, 5,5%, M GRAN 2,5, 45,8 g, RBC 4,13 M/uL, HGB 12,5 g/dL, HCT 36,8%, MCV 89 fL, MCH 30,3 pg, MCHC 34,0 g/dL, RDW 12,6%, PLT 282 K/uL, MPV 9,4 fL, PCT 0,27%, PDW 16,9 10(GSD).

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wśród przedstawionych wyników dostrzec można jedynie niewielkie odchylenia. Dotyczą one odsteka granulocytów obojętnochłonnych, który jest nieco obniżony, oraz odsetka limfocytów, nieznacznie podwyższonego. Nie jest to jednak niepokojące z uwagi na prawidłowe stężenia tych komórek wyrażone w liczbach bezwzględnych.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam