Obniżony odsetek granulocytów obojętnochłonnych, a podwyższony odsetek limfocytów

Witam! Jestem kobietą, mam 26 lat, od kilku tygodni cierpię na silne bóle stawów (kolana, nadgarstki, biodra, stopy, kostki, palce u stóp i dłoni). Lekarz rodzinny zlecił morfologię, ale nie będę mogła do niego pójść z wynikami jeszcze przez tydzień, stąd moja prośba o interpretację. Oto wyniki: leukocyty 5,4, erytrocyty 4,7, hemoglobina 13,9 g/dL, hematokryt % 40,2, MCV 86,3 fL, MCH 29,8 pg, MCHC 34,6 g/dL, płytki krwi 231, anizocytoza erytrocytów 12,8%, RDW-SD 39,6 fL; rozmaz: granulocyty obojętnochłonne 41,0%, granulocyty kwasochłonne 3,0%, limfocyty 49,0%, monocyty 7,0%, OB 8 mm/1h; badania biochemiczne: sód 140 mmol/l, potas 4,61 mmol/l, glukoza 72 mg/dl, bilirubina całkowita 0.64 mg/dl, GGT 13 IU/l, mocznik 23,30 mg/dl, kreatynina 0,77 mg/dl, kwas moczowy 3,15 mg/dl, cholesterol całkowity 167,90 mg/dl, HDL 45,30 mg/dl, LDL 102 mg/dl, triglicerydy 103,0 mg/dl, AST 19,00 IU/I, ALT 13,60 U/I, czynnik reumatoidalny 8,20 UL/ml, białko C-reaktywne 0,30 mg/l, TSH 3 generacja 2,91 mIU/l. Zaznaczam, iż badania robiłam w czasie miesiączki, podobno to może mieć wpływ na niektóre wartości. Będę BARDZO wdzięczna za interpretację, denerwuję się bardzo, a nie mam kogo spytać, czy coś w tych wynikach wskazuje na jakieś konkretne schorzenie. Z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wśród wyników morfologii krwi obniżony jest odsetek granulocytów obojętnochłonnych, a podwyższony odsetek limfocytów. Zdarza się to m.in. w przypadku infekcji wirusowych. Jednak dla właściwej interpretacji najważniejsza jest liczba bezwzględna tych komórek, której nie oznaczono. Warto to uzupełnić.

HDL u kobiet powinien przekraczać 50 mg/dl.

Poza tym wyniki są prawidłowe. Warto wykonać oznaczenie stężenia frakcji krwinek białych wyrażonych w liczbach bezwzględnych.

Pozdrawiam