Podwyższony odsetek granulocytów obojętnochłonnych, a obniżony limfocytów

Bardzo proszę o interpretację wyników badań. Generalnie chyba w porządku, ale kilka pozycji mnie zastanawia. Proszę o podpowiedź, czy powinnam być spokojna. WBC: 7,54; NEUT 5,58, 74,1 %, (*); LYMPH 1,33, 17,6%; MONO 0,53, 7%; EO 0,06, 0,8%; BASO 0.04, 0,5%; RBC 4,5; HGB 12,5; HTC 38,1; MCV 84,7; MCH 27,8; MCHC 32,8; RDW-CV 15,3(*); RDW-SD 46,1; PLT 362; PDW 12,6; MPV 10,6; P-LCR 30,2; PCT 0,38(*). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam!

Wśród krwinek białych nieco podwyższony jest odsetek granulocytów obojętnochłonnych, obniżony natomiast limfocytów. Najważniejsze jednak, że bezwzględne wartości jednych i drugich są prawidłowe.

Nieznacznie podwyższona jest wartość RDW-CV (mówi ona o tym, jak czerwone krwinki różnią się między sobą pod względem wielkości - ocenia ich różnorodność). Uważa się, że jej wzrost świadczyć może o początkach niedoboru żelaza w organizmie, a tym samym o zagrożeniu niedokrwistością. Niedokrwistość rozpoznaje się na podstawie stężenia hemoglobiny we krwi. W Pani przypadku jest ono bliskie dolnej granicy normy. Dlatego warto zadbać, aby w Pani diecie znalazły się produkty bogate w żelazo, jak również ułatwiającą jego wchłanianie witaminę C.

PCT jest parametrem odnoszącym się do płytek krwi. W sytuacji, gdy stężenie płytek (PLT) jest prawidłowe, tak jak u Pani, niewielkie odchylenia w zakresie PCT nie mają znaczenia klinicznego.

Pozostałe parametry morfologii są prawidłowe.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty