Zaburzony stosunek ilościowy pomiędzy limfocytami a granulocytami obojętnochłonnymi

Witam, proszę o interpretację wyników krwi, są następujące: WRB 5,61, RBC 4,83, HGB 14,2, HCT 42,7, MCV 88,4, MCHC 33,3, PLT 305, RDW-SD 46,1, RDW-CV 14,5, PDW 16,0, MPV 12,5, P-LCR 46,4, PCT 0,38, NEUT 2,34, 41,7%, LYMPH 2,77, 49,4%, MONO 0,37, 6,6%, EO 0,09, 1,6%, BASO 0,04, 0,7%, OB 2. Czym może być spowodowana niska liczba WRB? I z czym wiąże się obniżony poziom NEUT i górna granica LYMPH? Obawiam się, czy powyższe wyniki nie wskazują na jakąś rozrostową chorobę krwi (mam na myśli nowotwór). Czy może wyniki są w normie? Miesiąc temu robiłam usg jamy brzusznej i wszystko jest w porządku, śledziona i wątroba w normie, niepowiększone. Przedostatnie wyniki robiłam w styczniu i niepokojące wartości były następujące: WBC 5,41, NEUT 2,20, 40,6%, LYMPH 2,57, 47,5%.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stężenie białych krwinek jest jak najbardziej prawidłowe (dolna granica normy to 4 tysiące w 1 mikrolitrze krwi). Nieco zaburzony jest stosunek ilościowy pomiędzy limfocytami a granulocytami obojętnochłonnymi, jednak najważniejsze, że wartości bezwzględne obu parametrów mieszczą się w granicach normy.

Nie ma Pani powodów obawiać się, że choruje Pani na nowotwór krwi. Jeśli chce się Pani upewnić, że układ krwinek białych jest u Pani prawidłowy można wykonać rozmaz ręczny (badanie pod mikroskopem), myślę jednak, że nie ma żadnych ku temu wskazań.

Pozdrawiam.