Nieznacznie podwyższone białe krwinki krwi z podwyższeniem granulocytów obojętnochłonnych

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak zinterpretować wyniki badań. WBC 11,8; limf 2,6; Mid 0,8; gran 8,4; %limf 21,7; %mid 6,9; %gran 71,4; HGB 12,3; RBC 4,3; HCT 38,4; MCV 89,4; MCH 28,6; MCHC 32,0; RDW-CV 12,8; RDW-SD 40,6; PLT 258; MPV 9,7; PDW 14,7; PCT 0,250%. Za informację z góry dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety nie da się zinterpretować wyników badań bez zbadania pacjenta, wiedzy o objawach i przyczynie wykonania badania.
Nieznacznie podwyższone białe krwinki krwi z podwyższeniem granulocytów obojętnochłonnych (neutrofilii) wskazywać może na ostrą fazę infekcji. Ale tak jak napisałem, to jest tylko interpretacja wyniku. Pozostałe wyniki są w normie.

Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.