Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki morfologii krwi 15-miesięcznej dziewczynki

Moja 15-miesięczna córeczka ma morfologię: WBC 6,7, Limfocyty 4,1, Limf (%) 61,9%, MID 0,9, MID% 13,3% Gran 1,7, Gran% 24,8% , RBC 4,61, HGB 12,2, HCT 35,4 %, mcv 76,8, MCHC 34,5, RDW 13,1%, PLT 303, MPV 11,3, GRAN. oboj. o jądrze podzielonym 21%, gran oboj. 5%, LIMF 66%, Zróż. limf 4%, monocyty 4%.

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam serdecznie!
Badania krwi u dzieci interpretuje się według innych norm niż u dorosłych. Istotna jest także przyczyna dla której robimy badanie - czy jest to badanie kontrolne u zdrowej osoby czy pacjent ma dolegliwości lub choruje na jakąś chorobę.

W wynikach morfologii córki nie ma powodów do niepokoju. To co zapewne jest podkreślone na wyniku z laboratorium (czyli MCV - objętość krwinki czerwonej, odsetek limfocytów - jest normą w tym wieku).

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy