Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morfologia 3-letniej dziewczynki

Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii mojej 3-letniej (dokładnie dzisiaj ma 3 lata i 4 miesiące) córeczki. Badanie było robione z rozmazem automatycznie: leukocyty 6,3 tys/ul, erytrocyty 4,66 mln/ul, hemoglobina 12,3 g/dl, hematokryt 38,4%, MCV 82,4 fl, MCH 26,5 pg, MCHC 32,2 g/dl, RDW-CV 13,1%, płytki krwi 281 tys/ul, PDW 13,9 fl ,MPV 7,9 fl, PCT 0,22%, limfocyty 37,3%, mono 9,0%, neutrofile 49,7%, EOS 3,1%, baso 0,9%. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jedynym odchyleniem jest nieznacznie podwyższony odsetek monocytów. Nie musi to jednak niepokoić. Nierzadko, mimo nieprawidłowego odsetka, liczba bezwzględna danej frakcji leukocytów jest prawidłowa. Warto przy wykonywaniu następnego badania morfologii krwi wykonać rozmaz mikroskopowy (ręczny), dokładniej oceniający rozkład krwinek białych.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy