Morfologia 3-letniej dziewczynki

Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii mojej 3-letniej (dokładnie dzisiaj ma 3 lata i 4 miesiące) córeczki. Badanie było robione z rozmazem automatycznie: leukocyty 6,3 tys/ul, erytrocyty 4,66 mln/ul, hemoglobina 12,3 g/dl, hematokryt 38,4%, MCV 82,4 fl, MCH 26,5 pg, MCHC 32,2 g/dl, RDW-CV 13,1%, płytki krwi 281 tys/ul, PDW 13,9 fl ,MPV 7,9 fl, PCT 0,22%, limfocyty 37,3%, mono 9,0%, neutrofile 49,7%, EOS 3,1%, baso 0,9%. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jedynym odchyleniem jest nieznacznie podwyższony odsetek monocytów. Nie musi to jednak niepokoić. Nierzadko, mimo nieprawidłowego odsetka, liczba bezwzględna danej frakcji leukocytów jest prawidłowa. Warto przy wykonywaniu następnego badania morfologii krwi wykonać rozmaz mikroskopowy (ręczny), dokładniej oceniający rozkład krwinek białych.

Pozdrawiam