Wyniki morfologii krwi 3-miesięcznego dziecka

3 m-ce dziecko proszę o interpretacje wyników. MORFOLOGIA HEMATOKRYT-30,5% KRWINKI CZERWONE-3,65 T/l HEMOGLOBINA-11,4 g/dl KRWINKI BIAŁE-14,1 G/l Wskaźniki czerwonokrwinkowe MCV-83,6 fl MCH-31,2 pg MCHC-37,4 g/dl RDW-13,2 % PŁYTKI KRWI PLT-374 G/l MPV-8,6 fl PDW-9,8 fl P-LCR-16,5 % Rozmaz(pom.automatyczny) LYMPH-10,8 G/l LYMPH%-76,4 % MXD-BRAK G/l MXD%-BRAK % NEUT-BRAK G/l NEUT%-BRAK % Rozmaz krwi granulocyty podzielone-6% kwasochłonne-3% limfocyty-91% Biochemia żelazo w surowicy-13,9 umol/l

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku w nieznacznym stopniu podwyższona jest ilość leukocytów wraz ze zwiększeniem odsetka limfocytów. Najczęściej jest to wynik infekcji o etiologii wirusowej. Podane wyniki powinien ocenić specjalista pediatra, który oceni wyniki w oparciu o dane kliniczne.