Podwyższona liczba granulocytów obojętnochłonnych

Witam, mam 5-letnią córeczkę i od jakiegoś czasu zaczęły wypadać jej włosy i nie wiem, co jest tego przyczyną. Oto jej morfologia: fosfor dzieci 4,5, TSH 3gen 2,17, WCB 12,8, MID 1,0, GRAN 8,6, RBC 4,12, HGB 11,7, HCT 34,7, MCV 84,3, MCH 28,4, MCHC 33,7, RDW 13,0, PLT 311, MPV 10,7, LYN% 25,3, MID% 7,8, GRAN% 66,90.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

W morfologii krwi Pani córki zwraca uwagę podwyższona liczba granulocytów obojętnochłonnych. Stan taki najczęściej jest spowodowany infekcją bakteryjną. Ponadto niskie jest stężenie hemoglobiny, co może również wynikać z obecności przewlekłego stanu zapalnego. Stężenie fosforu oraz wartość TSH są prawidłowe.

Wypadanie włosów może wiązać się także z niedoborami w organizmie Pani córki witamin i składników mineralnych. Należy zadbać, aby dieta dziecka  była urozmaicona, aby znalazła się w niej odpowiednia ilość owoców, warzyw, ale także produktów pochodzenia zwierzęcego.

Z wynikami badań powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który zbada dziecko, zleci odpowiednie badania i ustali przyczyny powyższych odchyleń od normy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty