Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższona liczba leukocytów i poziom granulocytów obojętnochłonnych

Morfologia krwi: Krwinki białe: Leukocyty we krwi 14,980 K/uL. Granulocyty 78,6%. Limfocyty 13,4%. Monocyty 7,1%. Granulocyty kwasochłonne 0,6%. Granulocyty zasadochłonne 0,3%. Krwinki czerwone: Erytrocyty we krwi 4,28 M/uL. Hemoglobina we krwi 12,4 g/dl. Hematokryt 37,9%. Średnia objętość erytrocytów 88,6 fL. Średnia masa Hgb 29,0 pg. Średnie stężenie Hgb 32,7 g/dl. Wskaźnik anizocytozy 15,2% erytrocytów. Płytki krwi 516 K/u L. Średnia objętość płytek krwi 10,0 fL. Płytkokryt 0,51%. Wskaźnik anizocytozy płytek 11,6%. Wskaźnik dużych płytek 24,5%. CHEMIA KLINICZNA - Kreatynina w surowicy 0,91 mg/dl.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przedstawione wyniki badań mogą wskazywać na infekcję bakteryjną, co odzwierciedla się w podwyższonej liczbie leukocytów (białych krwinek) spowodowanej przez podwyższony poziom granulocytów obojętnochłonnych (neutrofilii). Nieznacznie podwyższone wyniki monocytów i płytek krwi nie wzbudzają podejrzeń. Poza tym pozostałe wyniki są w normie. Proponuję zgłosić się z wynikiem do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jednocześnie zapraszam do lektury artykułów w naszym portalu abcbadania.pl.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy