Wyniki morfologii krwi i dieta bogata w białko

Proszę o interpretację moich wyników: WBC 5,71 NEUT 2,93 LYMPH 2.30 MONO 0,37 EO 0,10 BASO 0,01 RBC 5,11 HGB 15,0 HCT 44,6 MCV 87,3 MCH 29,4 MCHC 33,6 RDW-SD 42,7 RDW-CV 13,4 PLT 176 PDW 17,3 MPV 13,4 P-LCR 51,6 PCT 0,24. Na stałe biorę lek na osteoporozę Alendrogen od ok. roku. Mam 54 lata, nigdy nie chorowałam na poważne choroby. Zmieniłam dietę na zwiększoną ilość białka i zmniejszyłam ilość kalorii, dzięki czemu obniżyłam za wysoką wagę mojego ciała. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Przytoczone wyniki badania morfologii krwi mieszczą się w granicach normy. Stosując dietę o wysokiej zawartości białka warto pamiętać o piciu większej ilości płynów w ciągu doby (do 3 l), a także okresowej kontroli pracy nerek (oznaczenie poziomu kreatyniny) i wątroby (Alat, Aspat). Pozdrawiam serdecznie