Czy może być spowodowany brak miesiączki u 20-latki?

Czy to może być ciąża ? Mam problem, mam 20 lat, nie mam już miesiączki już 16 dni. Jestem aktywna seksualnie więc zrobiłam już 5 testów, jednak wszystkie były negatywne. Zawsze miesiączki miałam regularne. Na początku myślałam że jest to stres, bo jestem dosyć emocjonalna stresuję się bardzo. Tym bardziej że podjęłam dodatkową parce też tak bardzo fizyczną jaką mam normalnie. Oprócz tego w dniu kiedy powinnam mieć okres współżyłam ze swoim chłopakiem i pojawiło się krwawienie myślałam że to jest okres ale nie był, później pojawiło się jedynie brązowe plamienie. Trwało to kilka dni, ale jednak okresu nie dostałam. Czy to może być jednak ciąża, czy może stres i praca fizyczna? Ale tak jak mówię okresy miałam regularnie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza ciążą istnieje wiele przyczyn braku okresu (np. zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, zbyt mała masa ciała). W takim wypadku powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki.