Czym w takim razie może być spowodowany brak miesiączki ?

Witam. Od 19 listopada 2022r byłam przeziębiona występowały wymioty i biegunka, osłabienie organizmu, katar, kaszel, ból mięśni i jedno dobowa gorączka, do 25 listopada mnie trzymało. 26-27 listopada współżyłam z partnerem zabezpieczeni prezerwatywą i nie wydarzyło się nic niepożądanego. 9-10 grudnia 2022r (czyli 28-29 dzień cyklu ponieważ cykle zwykle mam regularnie) miała wystąpić miesiączka lecz się nie pojawiła do dziś (16 grudnia ) łącznie 8 dni. W dniach kiedy miała wystąpić bolało mnie podbrzusze i miałam napuszony brzuch i bardzo się stresowałam. 12 i 13 grudnia wykonałam 2 testy ciążowe jeden z porannym moczem, wyszły negatywne. Czym może być spowodowany brak miesiączki ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przyczyny braku miesiączki mogą być bardzo różne. Jednorazowa sytuacja nie powinna Pani niepokoić, jednak każde odstępstwo do normy warto skonsultować z lekarzem ginekologiem, który przeprowadzi dokładne badania i będzie mógł jednoznacznie stwierdzić co spowodowało takie opóźnienie.

Być może brak miesiączki jest spowodowany wspomnianą przez Panią chorobą. Infekcje, czy przeziębienie, a do tego stres mogą opóźnić okres nawet o kilka dni. Na naszej stronie znajdzie Pani informacje na temat innych możliwych przyczyn spóźniającego się okresu: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

Warto także sprawdzić co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-spowodowany-brak-miesiaczki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-brak-okresu-od-8-dni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.