Czy możliwe, że brak miesiączki jest spowodowany lekami przeciwalergicznymi?

Witam, miesiączka spóźnia mi się już 13dni. Martwię się jaka może być tego przyczyna gdyż 2 testy ciążowe wykluczyły ciążę. Wykonałam pierwszy w 7 dniu po dacie spodziewanej miesiączki a drugi po 9 dniu. Oczywiście z samego rana więc raczej zostały wykonane prawidłowo. W tym miesiącu co prawda towarzyszył mi trochę stres oraz walczyłam z jakąś alergia... Brałam przez 4-5 dni leki przeciwalergiczne z apteki bez recepty. Niestety mój organizm jest dość czuły na wszystkie leki gdyż za każdym razem kiedy biorę jakiś antybiotyk miesiączka spóźniała mi się 10-11 dni. W grudniu również brałam leki przeciwzapalne to także miesiączka była opóźniona 10 dni. Czy możliwe że jej brak jest spowodowany lekami przeciwalergicznymi? Brałam je pierwszy raz w życiu. Oczywiście jestem zapisana już do ginekologa gdyż nigdy nie spotkało mnie aż takie opóźnienia ale termin wizyty mam dopiero za tydzień :(
KOBIETA, 26 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, w tym między innymi stres czy przyjmowane leki. Jednakże leki przeciwalergiczne zwykle nie mają wpływu na cykl miesiączkowy ani opóźnienie okresu.

Wspomina jednak Pani o tym, że Pani organizm jest bardzo czuły, jeśli chodzi o przyjmowanie leków oraz o opóźnieniach miesiączek w przeszłości na skutek przyjmowania różnych preparatów. Niewykluczone więc, że i tym razem organizm zareagował w podobny sposób, co nie jest typowe, ale jednak możliwe. Bardzo dobrze, że zapisała się Pani do ginekologa. Będzie on mógł wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Inne pytania poruszające podobne tematy można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-opozniac-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-leki-moga-byc-przyczyna-opoznienia-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-zuravit-i-urofuraginum-moga-opoznic-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.